Poniżej opisujemy składniki, z których produkowane są nasze mydła
Oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek jest uważana za najlepszą do produkcji wysokiej jakości mydła. Posiada właściwości regenerujące, nawilżające oraz pomaga zwalczać suchość skóry i powstawanie zmarszczek. Jest bogaty w witaminę E i polifenole. Przeciwutleniające działanie polifenoli i witaminy E chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Jest to olej, który silnie pielęgnuje skórę, jest odżywczy i zmiękczający. Jest to olej stosowany w większych ilościach w naszych mydłach.
Olej kokosowy
Olej produkowany z dojrzałego miąższu kokosa jest lekkim olejem, który łatwo wchłania się w skórę i nie zatyka porów. Kokos jest ważnym źródłem przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. W kosmetyce olej kokosowy jest dobrze znany ze swojego działania przeciwstarzeniowego i przeciwutleniającego oraz jest bogaty w witaminę E i naturalne karotenoidy. Używamy go w naszych mydłach również dlatego, że daje bogatą jedwabistą piankę.
Wosk pszczeli
Wosk pszczeli ma właściwości zmiękczające, przeciwzapalne, antyseptyczne, gojące i pomaga uzyskać gładką i elastyczną strukturę skóry. Zapewnia również dodatkową twardość w naszym mydle.
Olej z nagietka
Olejek z nagietka znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych, a zwłaszcza leczniczych. Jest szczególnie pomocny w leczeniu łagodnych podrażnień skóry. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, ale szczególnie polecany do skóry suchej, bardzo suchej i wrażliwej. Może być również stosowany jako olejek dla niemowląt.
Olejek Rumiankowy
Lecznicze właściwości rumianku znane są od starożytności i oczywiście Hipokrates, ojciec medycyny, uważał rumianek za najcudowniejsze zioło w wielu przypadkach. Rumianek znany jest z kojącego działania na podrażnioną skórę lub w miejscach z egzemą. Wykorzystywany jest również do leczenia infekcji oraz do pielęgnacji owrzodzeń.
Mąka owsiana
Poza bardzo ważnymi właściwościami odżywczymi, dodatkowo ma bogate właściwości dla skóry, odżywiając i pielęgnując każdy rodzaj skóry. Jest hipoalergicznym i zmiękczającym środkiem do skóry podrażnionej i zniszczonej, jednocześnie łagodząc suchość skóry i łuszczycę. Pomaga również delikatnie złuszczać martwe komórki.
Żywica sosnowa
Żywica sosnowa ma silne właściwości antyseptyczne i grzybobójcze. Jest również środkiem dezynfekującym i grzybobójczym. Nadaje się na trądzik, łuszczycę i niektóre przypadki egzemy, ale jest bardzo skuteczny w problemach z łupieżem, suchej skórze i łysieniu suchej skóry. Zastosowana smoła sosnowa nadaje się do użytku farmaceutycznego, jest wolna od zanieczyszczeń.
Olejek laurowy
Jedną z najbardziej ulubionych roślin starożytnych Greków był wawrzyn Apolla, po czym przypisywali boskie cechy. Z liści laurowych robili wieńce i ozdabiali głowy sportowców lub uwielbionych. Znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych, przeciwzapalnych i łagodzących. Liście i owoce wawrzynu zawierają olejki eteryczne, alkaloidy, garbniki i kwasy tłuszczowe, takie jak kwas laurynowy, palmitynowy i oleinowy. Olejek laurowy jest bogaty w witaminę E i kwasy tłuszczowe, hamuje wypadanie włosów i nadaje im połysk dzięki właściwościom zmiękczającym i nawilżającym.
Olej z pestek winogron
Olej z pestek winogron jest bardzo bogaty w kwas linolowy (kwas linolowy), który ma niesamowite właściwości. Kwas linolowy odmładza komórki i tkanki skóry, zapewniając jednocześnie głębokie nawilżenie. Zawiera również witaminy A, B1, B2, B6 i E.. Ma właściwości ściągające i dlatego jest idealny do napinania skóry. Jest niezwykle przydatny w leczeniu trądziku. Świetnie nawilża i naprawdę odżywia skórę. Idealny do cer mieszanych i tłustych.
Olej z bluszczu
Bluszcz był znany w Grecji od czasów Homera i nazywany „Dionizosem”, ponieważ był poświęcony bogu Dionizosowi. Ivy Oil to najskuteczniejszy olejek na cellulit i zlokalizowany tłuszcz, a także ma zdolność rozpuszczania hydrotłuszczowych obszarów ciała. Działa poprzez zmniejszenie retencji płynów i wspomaganie ich usuwania z organizmu.
Masło Shea
Wysoka zawartość tłuszczu roślinnego sprawia, że masło shea ma niesamowite właściwości nawilżające. Jego stosowanie zwiększa elastyczność skóry i pomaga w utrzymaniu naturalnego nawilżenia. Masło Shea jest szczególnie bogate w substancje fenolowe, takie jak katechiny, które mają silne działanie przeciwutleniające. Uważa się, że katechiny zwiększają obronę skóry przed warunkami zewnętrznymi, takimi jak infekcje i promieniowanie słoneczne, a jednocześnie działają jako środki przeciwstarzeniowe i zwalczające wolne rodniki. Zawiera również witaminy E i A.
Masło kakaowe
Masło kakaowe jest idealne dla skóry suchej, zmęczonej i „postarzałej”, ponieważ ma silne działanie nawilżające. Dzieje się tak, ponieważ składa się w 100% z tłuszczu roślinnego. Zmiękcza skórę, poprawia elastyczność i stymuluje syntezę kolagenu. Ponadto jest bogaty w witaminę E.
Olejki eteryczne w 100% naturalne!
Olejki eteryczne to główne składniki zapachowe zawarte w roślinach. Są to złożone mieszaniny związków organicznych, które w naturalny sposób pozyskiwane są z materiału roślinnego. Znajdują szerokie zastosowanie w produkcji różnych produktów, takich jak perfumy, żywność, kosmetyki, leki itp. W farmacji i kosmetyce stosowane są głównie ze względu na ich działanie terapeutyczne dzięki zawartości naturalnych składników. Wiadomo, że większość olejków eterycznych ma silne właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, odmładzające, równoważące itp. W naszych mydłach używamy ich w możliwie największej proporcji.
Zielona glina
Wykorzystanie gliny do celów terapeutycznych ginie w głębinach historii. Składa się z minerałów i składników ziołowych (głównie wodorostów i alg). Jest szczególnie bogaty w magnez, potas, wapń, mangan, miedź, dolomit, fosfor, kobalt i wiele innych minerałów. Uważany jest za idealny do detoksykacji i „oczyszczania” skóry, ponieważ pomaga eliminować toksyny oraz pomaga w tonizowaniu i ujędrnianiu skóry.
Proszek z alg
Algi znane są od czasów starożytnych ze swojej wyjątkowej zdolności do zwalczania cellulitu i zlokalizowanego tłuszczu. Jest bogaty w jod, aminokwasy, witaminy, minerały, proteiny, kwasy tłuszczowe itp. Posiadają wiele ważnych właściwości, niektóre z nich to to, że głęboko nawilżają skórę i stają się gładką i elastyczną, zapewniają ochronę przed wolnymi rodnikami, oczyszczają skórę i równoważą ją z sebum itp. Można je łączyć z ekstraktem z bluszczu przeciw cellulitowi.
Miód
Miód składa się z wielu dobroczynnych substancji. Od czasów starożytnych uważana jest za żywność makrobiotyczną o doskonałych właściwościach odżywczych i terapeutycznych. Ponadto posiada znaczne działanie bakteriobójcze. Z miodem pomagamy uszkodzonej skórze odzyskać świeżość i elastyczność. Odbudowuje, leczy i nawilża suchą uszkodzoną skórę, stymulując naturalną regenerację komórek skóry.
Włókna jedwabne
Włókna jedwabiu są całkowicie naturalne i nie zawierają absolutnie żadnych substancji chemicznych. Są w 100% „nierozpuszczalne”, co oznacza, że zawierają wszystkie cenne składniki pierwotne. Pobiera się je z kokonu gąsienicy, która już się wykluła, a ich zbiór odbywa się w sposób całkowicie ekologiczny i bez uszkadzania gąsienicy, która ją produkuje. W mydle dosłownie nadają jedwabistą pianę!
Ośle mleko
Starożytni Grecy uważali je za doskonałe lekarstwo na różne choroby. Hipokrates polecił je na wszelkiego rodzaju choroby i dolegliwości. Wykazano, że mleko ośle ma wiele właściwości, zarówno odżywczych, jak i terapeutycznych. W kosmetyce wysoki poziom białka i ceramidowych fosfolipidów sprawia, że ośle mleko doskonale sprawdza się w przeciwdziałaniu starzeniu się, leczeniu zmarszczek i regeneracji skóry. Wykazuje również znaczące korzyści w leczeniu egzemy, trądziku i łuszczycy
Kozie mleko
Mleko kozie od wieków uważane jest za naturalny czynnik zmiękczający, ponieważ pomaga nawilżyć skórę. Zawiera ważne witaminy, takie jak A, B6, B12 i E oraz trzykrotnie więcej beta-kazeiny niż krowa (kazeiny są łatwo przyswajalne przez skórę). Zawiera również składniki, które pomagają zrównoważyć naturalne pH skóry i przyczyniają się do naturalnego złuszczania suchej skóry