OLIWA

Wyobraź sobie oliwę świeżą, naturalną i orzeźwiającą, której smak i aromat przenosi nas w południowe regiony słonecznej Grecji, gdzie powstaje od wielu pokoleń zachowując najwyższą jakość.

Iliaki Elaiourgia

„Iliaki Elaiourgia” jest greckim koncernem zajmującym się produkcją oliwy z siedzibą w Epitalio, małym mieście w prefekturze Ilia na półwyspie Pelopones. W 1910 roku Efthymios Tsaoussis zbudował pierwszą olejarnię w wiosce Makrissia niedaleko Olimpii. Na początku do przemieszczania kamieni szlifierskich używano koni, później dodano silnik wysokoprężny. Dzisiejsza „Iliaki Elaiourgia” to już trzecie pokolenie rodzinny Tsaoussisów. Firma kontynuuje tradycję rodzinną z taką samą miłością do produkcji i sprzedaży wyselekcjonowanej oliwy. Firma działa zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi specyfikacjami branżowymi i nieustannie dąży do oferowania konsumentom produktów o najwyższej jakości i wartości odżywczej. Wybierane są oliwki wyłącznie z gajów oliwnych znajdujących się w obszarze Olimpii i górzystym rejonie zachodniego Peloponezu. Wytwarzaną tam oliwę wyróżnia lokalny klimat, fakt, że gaje oliwne nie są nawadniane oraz oczywiście odmiana oliwek Koroneiki. Odmiana ta jest jedną z najstarszych odmian oliwek w Grecji i daje wysokiej jakości oliwę bogatą w przeciwutleniacze i składniki odżywcze, o owocowym smaku i intensywnym aromacie.

Olympia „Organic”

Homer opisuje oliwę z oliwek jako „płynne złoto”. I to nie bez powodu: oliwa z oliwek jest jednym z największych prezentów żyznej gleby w Grecji. Aby przedstawić swoją wysoką wartość odżywczą, wyprodukowaliśmy oliwę „Olympia Organic” z oliwek, zbieranych z górzystych gajów oliwnych w Peloponesach Zachodnich. To doskonała oliwa pochodząca z małych oliwek zbieranych ręcznie, uprawiana zgodnie ze ścisłymi wytycznymi rolnictwa ekologicznego, bez stosowania chemikaliów lub nawozów w całym procesie wzrostu. Olympia „Organic” ma niską zawartość kwasów, jest bogata w wartościowe składniki odżywcze i przeciwutleniacze, ma zielony kolor, owocowy smak i intensywny zapach.

Olympia

Relacje między starożytną Olimpią a świętym drzewem oliwnym istniały od zawsze. Legenda głosi, że pierwsze dzikie drzewo oliwne zostało zasadzone przez Herkulesa po tym, jak półbóg ukończył dwanaście zadań. Dekoracje z wieńcem gałęzi dzikiego drzewa oliwnego uznawano za największy zaszczyt dla sportowca igrzysk olimpijskich, ale także dla każdego obywatela. Pozostaliśmy wierni tej tradycji i historii – stworzyliśmy „Olympia”. Jest to wykwintny produkt chroniony oznaczeniem geograficznym z wybranych oliwek, uprawianych wyłącznie w regionie starożytnej Olimpii zgodnie z ministerialnymi wytycznymi.

Lithari

W „Lithari” cały smak i zapach greckiej gleby zostały zamknięty w butelce – jest to oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, o niskiej kwasowości, kolorze głębokiej zieleni, delikatnym smaku owocowym i wyjątkowo intensywnym aromacie. Gatunek tej oliwy uzyskuje się tylko z oliwek z odmiany „Koroneiki”, rosnących w górzystych regionach zachodniego Peloponezu. Jest ona bogata w przeciwutleniacze i ma wysoką zawartość składników odżywczych.

Trimythos

Mieszanka odmiany Koroneiki z obszarów półgórskich i unikalnej odmiany Nemutiana uprawianej metodami ekologicznymi i produkowanej w regionie Olimpii.

Elioste

Jest produkowana w regionie Olimpii i posiada szczególne cechy, które pochodzą od oliwek Koroneiki i w 10% od odmiany Kolyreiki.

Liotrivi Koufolias

Firma została założona w 1970 roku i znajduje się w Grecji w miejscowości Makrisia, N.Ilia. Od trzech pokoleń, kierując się miłością i pasją kontynuuje rodzinną tradycję w przetwórstwie owoców oliwek i produkcji oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Początkowo produkcja oliwy z oliwek odbywała się w prasach hydraulicznych. W 1985 maszyny zostały zmodernizowane, a w 2007 roku produkcję przeniesiono do nowych obiektów o powierzchni 400 m2 zlokalizowanych na przemieściach. Obiekty obejmują główny obszar młyna, gdzie znajdują się linie przetwarzania owoców oliwek i produkcji oliwy z oliwek, zbiorniki ze stali nierdzewnej do zbierania i przechowywania oliwy z oliwek, pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenia pomocnicze. Wyposażenie mechaniczne firmy zostało zmodernizowane w 2011 roku, a podczas produkcji stosowany jest system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z normą ISO 22000:2005. W fabryce znajdują się dwie najnowocześniejsze ekologiczne przetwórnie owoców pracujące w systemie dwufazowym bez dodatku wody. Oznacza to, że nie zmniejsza się ilości naturalnych przeciwutleniaczy w oliwie z oliwek, co prowadzi do jej silnej odporności na autooksydację.

Oliwy smakowe

Naturalne oliwy z dodatkiem rozmarynu i czosnku, oregano, papryczki chili, olejku cytrynowego oraz olejku pomarańczowego

spróbuj

na pewno docenisz

wysoką jakość oraz walory smakowe naszych oliw